Dziś poniedziałek , 26 lutego 2024 r. imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII NIEDZIELĘ ROKU - 3.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII NIEDZIELĘ ROKU - 3.09.2023 r.

 

1       Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa określa, kto może stać się Jego uczniem: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie”. Czy jesteśmy Jego uczniami?

2       U progu nowego roku szkolnego oraz katechetycznego polecamy w modlitwie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców wypraszając światło i dary Ducha Świętego oraz Boże błogosławieństwo w nauce i pracy. Jutro o godz. 8:00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich którzy pragną zawierzyć rok szkolny Bożej Opatrzności.

3       Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby pełnić zaszczytną służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórkę dla ministrantów w czwartek o godzinie 17:15. Opiekunem jest ksiądz Łukasz.

4       W I czwartek  od godz. 17.00 Godzina Święta. W tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja Spowiedzi Świętej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele.

5       Za tydzień, na Mszy świętej o godz. 13:30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

6       Rozpoczynamy zapisy dla dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Więcej informacji u księdza Łukasza. Najbliższe spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedzielę - 17 września po Mszy o godz. 13:30.

7       Schola w naszej parafii ubogaca pieśnią Msze św dla dzieci o godz. 13.30. Poprzez śpiew chcemy się modlić i sprawić, aby Eucharystia była przeżywana  w sposób wyjątkowy. Zapraszamy do scholi dziecięcej wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, by Panu Bogu wyśpiewywać chwałę. Czekamy zarówno na dziewczęta jak i chłopców. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do Pani Moniki, która sprawuje opiekę nad scholką.

8       Jerycho modlitewne trwa do 4. września w godz. od 7:oo – 21:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

9       We wtorek wspominamy św. Matkę Teresę z Kalkuty, w piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.  

10 Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

11 Za dary i ofiary na złoty różaniec jako wotum na V rocznicę papieskiej koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski oraz za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12 Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas.

13 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

14 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

 

1 „Ksiądz Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie zaprasza w sobotę, 9 września br. dzieci wraz z duszpasterzami, katechetami i rodzicami, a także wszystkich wiernych, do udziału w V Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 10.00., w czasie której zostanie udzielone błogosławieństwo relikwiami Dzieci Fatimskich, a następnie będzie spotkanie integracyjne na placu".

 

2 „Uroczyste dożynki sanktuaryjne, odbędą się według następującego planu:


- w sobotę, 16 września br. w Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12.00.


- w niedzielę, 17 września br. w Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Kobylance. Rozpoczęcie o godz. 14.20 na placu dożynkowym, o godz. 15.00 Msza Święta w Sanktuarium.
Zapraszamy serdecznie do modlitwy i wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony."

Odsłon: 277