Dziś poniedziałek , 26 lutego 2024 r. imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII NIEDZIELĘ ROKU – 10.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII NIEDZIELĘ ROKU – 10.09.2023 r.

 

1       Dzisiaj w Markowej na Podkarpaciu odbyła się beatyfikacja rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi: Stasią, Basią, Marysią, Antosiem, Władziem, Franiem i Dzieckiem nienarodzonym - zamordowanej przez Niemców w 1944 roku za ukrywanie żydowskiej rodziny.

2       Rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do przyjęcia sakramentów: Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania. Zapisy do Pierwszej Komunii Świętej w zakrystii i w biurze parafialnym. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych – za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13.30. Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne 12 września tj. we wtorek o godzinie 19.00 w kościele. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest ks. Maciej.

3       Chłopców, którzy chcieliby pełnić zaszczytną służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórkę dla ministrantów w środę o godzinie 17.15.

4       W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jana Chryzostoma, również w środę przypada rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Nowenna, Msza Święta i Procesja Fatimska w środę, 13 września o godz. 18:00. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, Placem Lotników, Mazurską, Piłsudskiego, Wyzwolenia, Niepodległości i Bogurodzicy powrót do Bazyliki. Do uczestnictwa zapraszamy parafian i gości. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Tego dnia uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie ma Krzyż Święty dla naszego zbawienia. Po każdej Mszy Świętej możliwość uczczenia Relikwii krzyża - św. Jana Pawła II. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W sobotę wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa - męczenników. Za tydzień w niedzielę wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – po każdej Mszy Świętej możliwość uczczenia Jego Relikwii.

5       W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji świętości rodzin.

6       W najbliższy piątek Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego po Mszy Świętej o godz. 15:00.  

7       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8       W ubiegłą niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierali do puszek kwotę 1047 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

9       Za dary i ofiary na złoty różaniec jako wotum na V rocznicę papieskiej koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski oraz za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10 W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką w której min. o dzisiejszej beatyfikacji rodziny Ulmów.  

11 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

 

Komunikat Kurii Metropolitalnej:

 

„W czwartek, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie Msza Święta o godz. 18.00., po której nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością
indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. V Stacja wpisuje się w 14-letni program duchowego przygotowania do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w roku 2033."

 

Odsłon: 274