Dziś poniedziałek , 26 lutego 2024 r. imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV NIEDZIELĘ ROKU - 17.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV NIEDZIELĘ ROKU - 17.09.2023 r.

 

1       W Modlitwie Pańskiej mówimy: „i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. Czy  potrafimy przebaczać, aby Bóg nam przebaczył ?

2       Jutro, 18 września, przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; warto przypomnieć sobie jego dzieje życia i zadać sobie pytanie: czy naśladujemy  jego gorliwość życia i pobożności? Po każdej Mszy św. możliwość oddania w Jego relikwiach. W środę -  św. męczenników koreańskich Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, w czwartek - św. Mateusza Ap., w sobotę - św. Pio z Pietrelciny – po każdej Mszy Świętej możliwość uczczenia relikwii.

3       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

4       W piątek, - 22. dzień miesiąca - gromadzimy się na modlitwie za przyczyną św. Rity, patronki trudnych spraw. Przed Mszą świętą, w przedsionku bazyliki możliwość nabycia róży, atrybutu świętej. Po Mszy św. uszanowanie relikwii, poświęcenie róż, wspólna modlitwa.

5       Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby pełnić zaszczytną służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórkę dla ministrantów w środę o godzinie 17:15. Opiekunem jest ksiądz Łukasz.

6       Trwają zapisy dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Więcej informacji u księdza Łukasza.

7       Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłoszenia, formularz w zakrystii i biurze parafialnym. Odpowiedzialny za przygotowanie: ks. Maciej.

8       Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o kontakt z ks. Maciejem.

9       Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

10 Zbliża się V rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Na tę uroczystość pragniemy ofiarować złoty różaniec, jako wotum za Jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Modlitwie przewodniczył będzie Ks. Biskup Edward Dajczak, biskup senior Diecezji Koszalińsko  - Kołobrzeskiej. W ramach bezpośredniego przygotowania od 4 października trwać będą rekolekcje św.

11 Za dary i ofiary na różaniec dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

13 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 209