Dziś poniedziałek , 26 lutego 2024 r. imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV NIEDZIELĘ ROKU - 24.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV NIEDZIELĘ ROKU - 24.09.2023 r.

 

1       Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Czy podejmując różne działania w swoim życiu, podejmujemy je po to, aby Bogu się podobały ?

2       Trwa nowy rok szkolny. Dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:30.  Zapisy w zakrystii u księdza Łukasza.

3       Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30. Zapisy i więcej informacji u ks. Macieja do końca września.

4       Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o bezpośredni kontakt z księdzem Maciejem.

5       Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórki dla ministrantów w środę  na godz. 17:15. Opiekunem jest ksiądz Łukasz.

6       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7       Zbliża się V rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Na tę uroczystość pragniemy ofiarować złoty różaniec, jako wotum za Jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Modlitwie przewodniczył będzie Ks. Biskup Edward Dajczak, biskup senior Diecezji Koszalińsko  - Kołobrzeskiej. W ramach bezpośredniego przygotowania od 4 października trwać będą rekolekcje św. pod przewodnictwem,

     O. Piotra Idziaka TJ.

8       Za dary i ofiary na różaniec dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:00.

10 W tym tygodniu przeżywamy: dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy; w środę - św. Wincentego a Paulo; w czwartek - św. Wacława męczennika; w  piątek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima dK.

11 W czwartek, 28 września br. o godz. 15:oo w ramach Międzynarodowej Akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” będzie miała miejsce modlitwa w intencji pokoju na świecie. Koronka do Bożego Miłosierdzia w naszej parafii w dwóch miejscach: przy Bramie Portowej pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa i przy al. Wyzwolenia, róg E. Bałuki - przy wejściu do Galerii Kaskada -  członków Kół Żywego Różańca. Zapraszamy do modlitwy.

12 Msza św. Kół Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 15:oo. Po Mszy św. dziesiątek różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

13 Kalendarze parafialne na rok 2024 można nabywać w zakrystii.

14 Makulaturę na misje można składać do pojemnika obok Bazyliki.  

15 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

16 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 160