Dziś poniedziałek , 26 lutego 2024 r. imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI NIEDZIELĘ ROKU - 1.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI  NIEDZIELĘ ROKU - 1.10.2023 r.

 

1       Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne – to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa, powinno nas mobilizować do przemiany życia.   

2       Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik również o godz. 17:30.

3       Jerycho modlitewne trwa do 4. października w godz. od 7:00 – 21:00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4       W pierwszy czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta, w tym czasie możliwość spowiedzi świętej. O godz. 18:00 Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele.

5       W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi świętej od godz. 7:00 - 7:30  i od 15:00 – 19:00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę.

6       Zbliża się V rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. W ramach bezpośredniego przygotowania od 4 - 6 października trwać będą rekolekcje święte, które poprowadzi O. Piotr Idziak TJ. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 15:00 i  18:00. Niech uczestnictwo w rekolekcjach i wspólna modlitwa będzie wyrazem czci dla Matki Bożej i wyprasza błogosławione owoce dla nas, rodzin i Ojczyzny.

7     7 października przypada V rocznica papieskiej koronacji obrazu naszej Matki i Królowej. O godz. 12:00 – koncert w wykonaniu chóru Politechniki Morskiej i orkiestry. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka z Koszalina o godz. 12:30.  Podczas Mszy Świętej jako wotum wdzięczności i zawierzenia Rodzin i Ojczyzny ofiarujemy Matce Bożej złoty różaniec okalający symbolicznie naszą umiłowaną Ojczyznę, zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

8       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu, jest to dzień imienin Ojca Świętego Franciszka; w czwartek - św. S. Faustyny Kowalskiej;  w sobotę  - Matki  Bożej  Różańcowej.  

9       Kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 zapraszamy w środę na godzinę 17:15 do salki na plebanii. Spotkanie dorosłych kandydatów w niedzielę, 8. 10. o godzinę 17:00 również w salce na plebanii.

10 Na ławkach zostały wyłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Nasza parafia jest zobowiązana wpłacić na seminarium rocznie 13.872 zł. Jeżeli chcemy mieć kapłanów, umiejmy wspomagać ich przygotowanie i kształcenie.

11 Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto oraz ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

12 W ostatnią niedzielę na potrzeby Hospicjum członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę 3.080,20 zł.  Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

13 Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek na wsparcie osób biednych. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas. Jałmużna gładzi grzechy.

14 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

15 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 451