Dziś poniedziałek , 26 lutego 2024 r. imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII NIEDZIELĘ ROKU – 08.10.2023 r.


Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII  NIEDZIELĘ  ROKU – 08.10.2023 r.

 

1       Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi do zbawienia, ale już od nas zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać.

2       Modlitwa różańcowa - zawierzenia i wdzięczności - przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana o godz. 12:00 (poniedziałek – sobota). W październiku również modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17:30 (poniedziałek – niedziela). 

3       W  tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka – możliwość uczczenia relikwii; we wtorek bł. Marię Angele Truszkowską – możliwość uczczenia relikwii; w środę św. Jana XXIII, papieża – możliwość uczczenia relikwii; w czwartek bł. Carla Acutisa – możliwość uczczenia relikwii; w piątek – bł.  Honorata Koźmińskiego – możliwość uczczenia relikwii.

4       Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

5       W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą Świętą o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy. 

6       W piątek, 13. października – rocznica objawień Pani Fatimskiej - zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową do naszej Bazyliki na godz. 18:00. Procesja pójdzie ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Lotników, św. Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej do figury św. Jana Pawła II na  Jasnych Błoniach. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. kan. dr Krzysztof Cichal – proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7       W sobotę – Dzień Edukacji Narodowej.

8       W niedzielę, 15. października obchodzić będziemy kolejny, XXIII Dzień Papieski; ofiary zbierane do puszek  po Mszach Świętych przeznaczone będą na pomoc stypendialną dla uzdolnionej  lecz biednej młodzieży.

9       W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 1.061 zł.  Za przekazana pomoc serdecznie dziękujemy. Za ofiary na potrzeby naszej parafii i AWSD serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.    

10 W zakrystii można nabywać pamiątki V rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Polecamy w sposób szczególny pamiątkowe medale, znaczki i płyty z nagraniami koncertów. Również do nabycia kalendarze parafialne na 2024 rok.

11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

12 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 226