Dziś Środa , 17 lipca 2024 r. imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 04.09.2016 R.

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Adoracja Najświętszego Sakramentu kapłanów Dekanatu Szczecin – Śródmieście od godz. 20:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

 2. Dziś na Jasnej Górze odbywają się Ogólnopolskie Uroczystości Dziękczynienia za Plony „2016”. Włączmy się w tę modlitwę.

 3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Berettcie Mola w jej relikwiach.

 4. Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego Zespołu Szkół nr 8 w środę o godz. 13:oo, dla Szkoły Podstawowej nr 61 w piątek o godz. 12:oo.

 5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

 6. W niedzielę 25. września z naszej Bazyliki będzie transmitowana Msza św. przez telewizję „Polonia” o godz. 13:oo. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13:30. Wszystkich zapraszamy na godz. 13:oo.

 7. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 – 24 września br. W programie przewidziana jest następująca trasa: Szczecin – Gietrzwałd – Stoczek Warmiński – Święta Lipka – Częstochowa – Szczecin. Na trasie pielgrzymki zarezerwowane są 2 noclegi: w Stoczku Warmińskim z obiadokolacją i ze śniadaniem oraz w Domu Pielgrzyma w Częstochowie ze śniadaniem. Na Jasnej Górze włączymy się w obchody Archidiecezjalnej Pielgrzymki. Koszt wyjazdu wynosi 300 złotych. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca.

 8. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych i rodzin wielodzietnych. W Roku Miłosierdzia umiejmy okazywać miłosierdzie.

 9. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w zakrystii.

 11. Zgodnie z dekretem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego z dniem 27. sierpnia rozpoczął posługę w naszej parafii ks. mgr Robert Mrozowski. Ks. Robert dotychczas pełnił funkcję prefekta szkół katolickich. Serdecznie witamy ks. Roberta w naszej rodzinie parafialnej i życzymy obfitości łask i Bożego błogosławieństwa w posłudze wśród nas i dla naszej wspólnoty.

 12. Ks. Robertowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy ten nowy czas roku szkolnego i naszych zadań.

Odsłon: 1118