Dziś Środa , 17 lipca 2024 r. imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 23.10.2016 R.

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy w piątek – św. Szymona i Judę Tadeusza, apostołów.

 2. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

 3. Trwa jeszcze październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Różaniec w naszej Bazylice dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla wszystkich codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy,

 4. Spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 w sali katechetycznej, zainteresowanych zapraszamy.

 5. Kalendarze parafialne na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

 6. Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad od 17:30 do 18:00, oraz w niedziele i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

 7. W ostatnią niedzielę na AWSD zebraliśmy kwotę 390 zł.(11 kopert). Za ofiary na AWSD i potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 8. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na rzecz misji.

 9. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy montaż nowych organów.

 10. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

 11. W przyszłą niedzielę przypada dzień imienin ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta w niedzielę o godz. 18:00. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za Jego kapłańską posługę wśród nas.

 12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Jeśli w naszej drodze podobni jesteśmy celnikowi, możemy odejść do domu usprawiedliwieni. Taka postawa wymaga nieustannej czujności i pracy nad sobą. W tym trudzie umocnijmy się łaską Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 1011