Dziś wtorek , 17 kwietnia 2024 r. imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 28.04.2019 R.

 1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii i objawień św. S. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego daru Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

 2. Warto dziś zadać sobie pytanie: czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej?

 3. Dziś po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom Świętej Siostry Faustyny. Całując lub dotykając relikwii - czyniąc znak Krzyża św. – prosimy o wstawiennictwo u Boga.

 4. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym i ludziom potrzebującym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi z innymi. Dzisiaj po każdej Mszy św. składając swój dar do puszek Caritas wspieramy działalność Caritas naszej Archidiecezji.

 5. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. maja w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. maja o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

 6. W środę rozpocznie się maj, miesiąc, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki codziennie o godz. 20:30.

 7. Ze względu na Oktawę Wielkanocy liturgicznie uroczystość św. Wojciecha BM będziemy obchodzić we wtorek, 30 kwietnia, a 3-go maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego.

 8. Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

 9. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

 10. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na różę dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 11. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy.

 12. Msza św. członków Kół Żywego Rożeńca w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Umocnieni Chrystusowym Ciałem i Krwią, głośmy z radością, że Bóg jest bogaty w miłosierdzie i wzywa nas do dzielenia się z ubogimi, strapionymi, skrzywdzonymi i odrzuconymi.

Odsłon: 528