Dziś wtorek , 17 kwietnia 2024 r. imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 26.05.2019 R.

 1. Dziś w liturgii słowa Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy. Nie oczekuje od nas kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego prawa. Stańmy więc w prawdzie o sobie i odpowiedzmy, czy na co dzień żyjemy według Bożego prawa?

 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe (Dni błagalne), podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

 3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

 4. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym i czerwcowym.

 5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30. Od soboty Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 17:30.

 6. Chorych w ich domach odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9:oo.

 7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

 8. W najbliższą sobotę zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu p. prof. Andrzeja Chorosińskiego na godz.17:00. Wstęp wolny.

 9. Msza św. Kół Żywego Różańca w I niedzielę czerwca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych.

 10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 11. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

 12. Dziś, druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Zbiórka dzieci i rodziców przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 10:oo. Nabożeństwo dla dzieci i ich rodzin o godz. 16:00. Po nabożeństwie zostaną wykonane zdjęcia grupowe i indywidualne.

 13. Dzieci wraz z rodzicami przez cały biały tydzień przychodzą na nabożeństwo majowe na godz. 17:30 i Mszę św. na godz. 18:00.

 14. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 16. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.


Błogosławieństwo Trójjedynego Boga zanieśmy do naszych domów i obdarujmy miłością naszych najbliższych.

Odsłon: 530