Dziś Środa , 17 lipca 2024 r. imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Życzenia Świąteczne Arcybiskupa Metropolity z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego 2023 r.

Abp. Andrzej Dzięga | Kościół Szczecińsko-kamieński

 


Andrzej Dzięga

Arcybiskup Metropolita

Szczecińsko-Kamieński

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2023 R.


Drodzy Bracia Kapłani,Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi Diecezjanie oraz Goście świętujący nad Odrą i Bałtykiem Tajemnicę Narodzenia Mesjasza. 

Wchodząc razem z Wami w błogosławiony Czas, gdy z całym Kościołem oraz ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, którym Aniołowie głosili Dar Pokoju, rozpoznajemy i przyjmujemy Prawdę a jednocześnie Tajemnicę Narodzenia Zbawiciela, którym jest Mesjasz Pan, pragnę w tej naszej wspólnocie wiary i modlitwy stanąć wobec Narodzonego Dziecięcia i wyśpiewać razem z Wami „Chwała na wysokości Bogu a na ziemi Pokój ludziom dobrej woli”.


Czas Adwentu na nowo wprowadził nas w święte Tajemnice Bożego Słowa, które jest Zapowiedzią, ale także jest już Spełnianiem się Bożych Obietnic. To Pan prowadzi nas nieustannie w Nowy Czas, a my pozwalamy się Panu prowadzić. W tym duchu powtarzamy adwentowe słowa Maryi: Otom ja służebnica Pana mojego, niech mi się stanie według Twego Słowa. Razem z całym Świętym Kościołem szczecińsko – kamieńskim przeżywamy tegoroczne Boże Narodzenie także jako odnowę wiary. Przygotowując się na owocne przeżywanie Jubileuszu 900-lecia Wielkiej Pomorskiej Misji ewangelizacyjnej Świętego Ottona z Bambergu wchodzimy głębiej w nasze życie wiarą świętą, wyznając ją coraz bardziej świadomie i całe nasze życie poddając świętej woli Boga. Staniemy także przy relikwiach Błogosławionej Rodziny Ulmów - świadków Miłości. Decydować będziemy wtedy także o naszej osobistej odpowiedzi na Boże
Przyjście w obecnym Czasie. Niech to będzie także błogosławiony Czas Łaski. 

Wszystkim Wam życzę na Czas Narodzenia Pana obfitości Bożego Pokoju w Waszych sercach, w rodzinach Waszych, w całym polskim Domu – naszej Ojczyźnie oraz pośród narodów dzisiejszego świata. Poczujcie przy Żłóbku Betlejemskim oganiający Was pokój Bożego Ładu – Ordo Dei. Niech poprzez przyjęcie Narodzonego Mesjasza cały świat staje się bardziej Boży, aby przez to mógł się stawać światem bardziej ludzkim. Zasłuchani w śpiew Aniołów odetchnijcie, pod opieką Maryi i Świętego Józefa, Bożą Obecnością, Bożym Pokojem i Bożą Mocą. Na ten Czas świętowania wszystkim Wam z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

 


+ Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński
Szczecin, Boże Narodzenie A.D. 2023

Odsłon: 271